gitarownia.plDojazd 2798-220 Zduńska Wola
LANEY wzmacniacz do gitary akustycznej - A1
PEŁEN OPIS
A1 to odzew Laney'a na rosnące potrzeby dzisiejszego multi instrumentalnego wykonawcy. Oferuje podwójny kanał wejściowy - z dodatkowym bardzo przydatnym wejściem RCA. 16-sto kanałowy procesor efektów DSP, przełącznik kompensaty różnic na wyjściu przedwzmacniacza i innowacyjny projekt obudowy umożliwiający ustawienie jej w różnych pozycjach.
Prawa autorskie do opisu przedmiotu, użytych zdjęć i próbek brzmieniowych są zastrzeżone zgodnie z ustawą o ochronie praw intelektualnych i praw pokrewnych. Kopiowanie i wykorzystywanie ich w całości lub w części bez zgody właściciela jest prawnie zabronione. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170. Podane ceny są jedynie informacją handlową (art. 71. KC) i nie mogą być traktowane jako oferta handlowa (art. 66. ust.1 KC).
Opinie użytkowników
Ilość opinii:
1
Średnia ocena:
4.00
Ocena:
Witam ponownie dzielną załogę firmy gitarownia.pl ! Dziękuję za zainteresowanie moimi wrażeniami z użytkowania wzmacniacza ''Laney A1''. Oto garść spostrzeżeń ''na gorąco'': Pozwolicie, że będę szczery i rzeczowy a co za tym idzie nie zawsze schlebiający. Otóż wzmacniacz ten całkowicie zadowala mnie jeśli brać pod uwagę jego parametry elektryczne tzn. jakość brzmienia, moc, dostępne efekty oraz liczba i zróżnicowanie wejść. Cenna jest możliwość podłączenia źródła jakiegoś ''podkładu'' choćby z odtwarzacza CD (MP3). Bardzo, ale to bardzo przydatny okazał się zainstalowany i regulowany kompresor dynamiki znakomicie wyrównujący brzmienie przy niezbyt okiełznanym temperamencie muzyka :-) . Możliwość wyłączenia (mute) nieużywanych w danym momencie kanałów eliminująca niepożądany przydźwięk z tych źródeł, jest również moim zdaniem pożądana. Dodatkowo stan taki jest sygnalizowany (czerwony LED), co pomaga szybko zorientować się dlaczego dane wejście ''nie działa'' i odpowiednio zareagować. Podoba mi się też to, że można regulować poziom wybranego efektu dźwiękowego, co sprawia, że muzyk może nadać brzmieniu charakter niemal osobisty. Ale żeby nie było za słodko, to znalazłem też drobne wady urządzenia. Po pierwsze, to niechlujne niestety wykonanie, co nie rzuca sie w oczy od razu ale po dokładniejszym przyjrzeniu się jest niestety denerwujące. Mianowicie oś pokrętła wyboru efektów jest niewspółśrodkowa z ich opisem wykonanym metodą sitodruku na panelu czołowym. Powoduje to, że wskaźnik ulokowany na gałce nie pokazuje dokładnie pozycji tylko jakąś pozycję pośrednią a więc użytkownik nie wie jaki efekt jest w danym momencie włączony ?!?! I tutaj mam pretensję do firmy brytyjskiej, bo na takie ''dziadostwo'' raczej nie można pozwolić wykonawcy kimkolwiek by on nie był!!! Na dodatek, nie można tego poprawić, gdyż wszelkie potencjometry i przełączniki wlutowane są bezpośrednio do płytek drukowanych!!! Osadzenia gałki na osi przełącznika też niestety zmienić nie można (klucz mechaniczny) :-( . Następną rzeczą, którą już poprawiłem było konieczne ograniczenie prądu niebieskiej diody LED sygnalizującej włączenie sieci energetycznej. Osiągnąłem to przez włączenie w jej obwód dodatkowego rezystora (75 kOhm). Dioda ta świeciła tak jakby jej zadaniem było oświetlenie całego pomieszczenia :-) . Utrudniało to znacznie regulacje wzmacniacza w ciemności, gdyż oślepiała ona (dosłownie) użytkownika tak skutecznie, że nie widział on gałek i gniazdek umieszczonych (do jego przecież dyspozycji) na czołówce. To by było na razie tyle spostrzeżeń. Reasumując mogę jednak powiedzieć, że bilans ''zysków i strat'' jest w przypadku tego wzmacniacza mimo wszystko dodatni.
Pozdrawiam serdecznie!
Parametry techniczne:
Specyfikacja wzmacniacza | |
| Moc RMS | 65 Wat |
| Wejścia | gniazdo Jack - kanał instrumentalny gniazdo XLR - kanał mikrofonowy gniazdo HiZ Jack - kanał mikrofonowy gniazda RCA - wejście CD |
| Kanały | 3 |
| Korekcja | Pełna dla kanału 1 z parametrycznym środkiem i filtrem TCH. Bass i Treble dla kanału 2 |
| Pętla efektów | Tak |
| Głośnik | HF tweeter 1 x 10" Bass Driver |
| Obudowa | Dwie opcje ustawień, metalowy grill i narożniki, rączka |
| Efekty | 16 algorytmów efektów |
| Gniazdo słuchawkowe | Tak |
| Podbicie (Enhance) | Tak |
| Kompresor | Tak |
| Gniazdo DiBox | Tak |
| Gniazdo tunera | Tak |
| Wejście | Podwójne |
| Wejście CD | Tak |
| Grill | Tak - metalowy |
| Waga | 13.5 kg |
Wymiary![]() Szerokość x Głębokość x Wysokość | 387 x 396 x 364 mm |
Najczęściej kupowane z tym produktem













